top of page

KİM? 

                    InvesThinker, merkezi İzmir’de olan, sınırları ise Dünya’ya sığmayan bir sürdürülebilir yatırım danışmanlığı firmasıdır.

 

2015 yılında Türkiye’de dahil birçok ülke tarafından imzalanan ve 2016 yılında yürürlüğe giren Paris İklim Anlaşması, ülkemiz tarafından Ekim 2021’de onaylanmıştır. Bu onay ile Türkiye, 2053 yılına kadar karbon nötr olmayı taahhüt etmiştir. Türkiye’nin taahhüt ve hedeflerine ulaşma konusunda önündeki en büyük engellerden biri de yatırımlar için finansman bulmaktır. Paris İklim Anlaşması’yla kurulan ‘Yeşil İklim Fonu’ yalnızca ‘gelişmekte olan’ statüsünde olan ülkeler faydalanabilmektedir. Türkiye, anlaşmada ‘gelişmiş ülke’ statüsünde olması sebebiyle bu fondan faydalanamamaktadır. 2053 hedefi doğrultusunda sürdürülebilir yatırımlar için finansman ihtiyacı doğmuştur. InvesThinker; çözüm olarak yatırımcıların tüm ihtiyaçlarını, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) çerçevesinde değerlendirip en doğru finansman çözümleri ile sonuçlandırmak üzere yola çıkmıştır. 

 

Ana odağımıza Sürdürülebilir Kalkınma’yı koyarak, ülkemizin taahhüt ve hedeflerine ulaşması konusunda omuzlarımızdaki sorumluluğun bilincinde çalışmaktayız. Yeni nesil Döngüsel Ekonomi Modelleri ve Sürdürülebilir Finans ürünleri ile yatırımı daha sürdürülebilir kılmaktayız. Yatırımın gerçekleşmesi için gerekli olan finansmanı bulmak için birçok yol bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası yatırım teşvikleri, AB merkezli destek fonları, yurtiçi ve yurtdışı finans kuruluşları aracalığıyla en avantajlı finansman seçeneklerini size sunmaktayız.

ffffff_kısa.png

MİSYON

InvesThinker, yatırımların gerçekleşmesini sağlayan finansman çözümleri ve sürdürülebilirlik önerileri sunarak yatırımların avantajlı ve sürdürülebilir hale gelmesini amaçlar.

VİZYON

InvesThinker, yatırımcılarının safında yer alarak uzun soluklu ve dürüst bir iş birliğinin önemine inanır.

bottom of page